Насправді, без меблів неможливо створити затишок у приміщенні як в офісному так і призначеному для життя. Тому виробники пропонують модулі у різних виконаннях, що включає різноманіття форм, видів, габаритів, стилів, кольорів текстур. Обираючи меблі для житла, стилісти радять визначитися з тим для яких саме приміщень потрібні конструкції. Бо меблі відрізняються в першу чергу за призначенням і функціоналом. І саме правильний підбір модулів за цими параметрами дозволяє створити інтер’єр не просто стильний, а саме комфортний, ергономічний та затишний.
Затишний інтер’єр – увага на ергономічність меблів
Безперечно, при підборі меблевих модулів варто звертати увагу і на меблеві тренди. Виробники пропонують рішення у різних стилістичних концепціях, тому є можливість підібрати як класичні варіації, так і ультрамодні (футуристичні). Хоча, сучасна меблева мода акцентує увагу на натуральність, простоту, функціональність і саме такі конструкції здатні забезпечити особливий комфорт і ту саму ауру, коли додому хочеться повертатися з задоволенням і насолоджуватися домашнім затишком.
Саме атмосфери затишку додають меблеві конструкції виконані з натуральних матеріалів (дерево, камінь, шкіра). Також гармонійно виглядатимуть комбінації різних матеріалів як, наприклад дерево та скло або дерево та метал. До речі, для оформлення житлових приміщень частіше використовують меблі з чорними металевими елементами а не з нержавіючого металу. Бо перший варіант створює ефект наближеності до природи. Взагалі, по кольорам та текстурам – чим більше схожі ваш меблі до природи тим вони не тільки комфортніші, а і трендовіші.
М’якість форм, приглушеність кольорів, делікатність текстури (приємність на дотик) ергономічність форми – все це ознаки саме тих меблів, які здатні створювати саме затишок. Такі модулі прекрасно поєднують з різним елементами декору, килимами, домашнім текстилем. Для створення атмосфери затишку можна додати освітлення але не яскравого. Краще відмовитися від величезної люстри на стелі а віддати перевагу торшерам, бра і світильникам, місцеположення яких можна змінювати. Щодо кольорової палітри, то не варто використовувати багато яскравих відтінків і різноманіття комбінацій в плані кольору. Це втомлює і візуально перевантажує. Експерти рекомендують віддавати перевагу в інтер’єрі таким кольорам як:
- Зелений;
- Коричневий;
- Беж;
- Пісочний;
- Молочний;
- Кремовий;
- Сірий.
Від великої кількості дуже темних кольорів також треба відмовитися. Інтер’єр має бути спокійним в тому що стосується відтінкової палітри, в такому випадку він емоційно не перевантажуватиме вас.
Щодо меблів, то їх має бути рівно стільки, скільки потрібно для створення комфорту в конкретному приміщенні. Якщо це вітальня, то це:
- Крісла;
- Диван;
- Шафа для книг чи посуду;
- Столик кавовий.
До речі, кавовий стіл за потреби може перетворитися на більший за розмірами меблевий модуль, а диван стати повноцінним ліжком. Крісла реклайнери – це вдала ідея для створення саме затишного інтер’єру бо вони не тільки виглядають стильно і респектабельно але і забезпечують комфорт на самому високому рівні. Не варто використовувати дуже багато меблів, краще обмежитися тим, що потрібно для комфорту і в поєднанні з правильно підібраними кольорами, формами та текстурами ви і досягнете ефекту гармонії, яка є запорукою затишку.